ATAŞEHİR’DE SADIK KAYHAN

ATAŞEHİR’DE SADIK KAYHAN

Ataşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Sadık Kayhan CHP’den belediye başkan aday adayı olmak üzere emekli oldu.

Düzenlenen veda töreninde sahnede  Hüseyin Hışman’la birlikte oturan Sadık Kayhan: “…yöneticilik yaptığım hiçbir dönemde birlikte çalıştığım insanlara asla disiplin soruşturması açtırıp ceza vermedim. Daima diyalogla ve iyi niyetle çalıştım.Çünkü; benim için açılan kapılar o insanlara açılsaydı belki de benden çok daha başarılı yöneticiler olurlardı. Ben buna inanırım…” dedi. Sadık Kayhan daha sonra veda törenine katılan 144 kişiyle tek tek tokalaşıp öpüştü.  Veda sırasında çalışanların bazıları göz yaşlarına engel olamadı.

Başkan Battal İlgezdi, başkan vekili İlhami Yılmaz ve belediye özel kalemiyle basın bürosunun ilgi göstermediği törenden sonra Sadık Kayhan’a olan yoğun ilgi makam odasında da devam etti. Çeşitli nedenlerle törene gelemeyen çalışanlar, bir amirden çok; bir baba, bir arkadaş, bir dost olarak tanıyıp sevdikleri Kayhan’ı mesai saati bitimine kadar yalnız bırakmadı.

2013 yılı başında Ataşehir belediyesindeki tüm yetkiler Başkan yardımcıları: Hüseyin Hışman, Abdullah Der ve başkan Battal İlgezdi’de toplanmış, daha önce Sadık Kayhan’a bağlı olan müdürlükler başka başkan yardımcılarına bağlanmış, Ataşehir Belediyesi’nin en sevilen ve saygı duyulan başkan yardımcısı Sadık Kayhan’ın yetkileri tırpanlanmış ve etkisizleştirilmiş, bunun üzerine Sadık Kayhan “istifa” kararı almıştı.

Nisan ayı sonunda istifa edeceği söylenen Kayhan’la görüşen başkan İlgezdi, istifaya engel oldu ama, belediye bürokrasisindeki huzursuzlukları engelleyemedi veya engellemek istemedi(?!)

Belediye kulislerinde, Sadık Kayhan’ın seçimlerden önce kim ya da kimler tarafından pasifize edildiği, başkan İlgezdi’nin birileri tarafından kuşatıldığı iddia edilerek;  bazı müdürlerin  ve başkan yardımcılarının klikleştiği konuşulmaktaydı.

Haber ve Fotoğraflar: Nihat Mürşitpınar