ÇALIYOR AMA ÇALIŞIYOR(?!)

ÇALIYOR AMA ÇALIŞIYOR (?!)

Başlığımızı görünce hemen heyecanlandınız biliyoruz. Yine bir yolsuzluk haberi mi, bize dış güçlerin, faiz lobisinin, Cemaat mi/ hizmet mi olduğu anlaşılamayan dersanecilerin bir kumpası mı  yoksa? Diye düşündünüz eminiz... Hayır. Bilemediniz. Bizim gazete bürosundaki para sayma makinesinden  bahsediyoruz. Ara sıra zil çalıyormuş gibi bir ses çıkarıyor ama, tıkır tıkır da çalışıyor meret!..

Ama siz de haklısınız böyle düşünmekle. Son yıllarda öylesine kanıksadık ki kamudaki rüşvet olayını, artık hırsızlık bizim için ikinci planda gelmeye başladı. Hırsızımız, eğer toplum yararına bir iş de yapıyorsa; onu tekrar tekrar iş başına getirmekten zevk alır olduk!

 

TÜRKİYE ALLAK BULLAK

2013 yılının 17 Aralığında şok bir haberle sarsıldık. Üç bakan evladı ve Ataşehir'imizin güzide müteahhidinin de aralarında bulunduğu 73 kişi gözaltına alınmıştı. Sonrasında ise; İstanbul Emniyet Müdürlüğü hallaç pamuğu gibi atıldı. Yetmedi, müdür görevden alındı. Yetmedi, yeni atanan emniyet müdürleri savcının soruşturma emrini yerine getirmeyi reddetti. Yetmedi, soruşturması akamete uğratılan savcı adliye önünde basın bildirisi dağıttı. Yetmedi, baş savcı emrindeki savcıyı yalancılıkla suçladı. Yetmedi, HSYK baş savcıyı ve polisi kanunlara karşı gelmekle suçladı. Yetmedi, başbakan topunu birden vatana ihanet ve casuslukla suçladı...

Ve bütün bunlar yeni yıla girmeye hazırlandığımız  2013'ün son 13 günü içinde oldu. Umarız 2014 yılında 14 gün içinde daha beter altüst oluşlar yaşamayız.