IŞİD'İN KODLARIIŞİD’İN KODLARI!

Durduk yerde sıfırdan bir örgüt ortaya çıktı ve hızla büyümeye başladı. Öyle büyüdü ki; karşısında hiçbir güç duramıyor. Bölgedeki büyük ve etkili koca devletler bile Işid belasının kendilerine bulaşmasından çekiniyor.

Peki, kim bunlar, ne istiyorlar ve nasıl bu kadar çabuk büyüdüler?..

KİM BUNLAR?

Dünyanın hemen her yerindeki; arabesk yaşam biçimine sahip, orta gelir düzeyinde ailelerin: hiçbir mesleği veya yeteneği olmayanların ezici çoğunlukta olduğu, çoğunun yaşadıkları memlekette en az bir suç kaydı bulunan sabıkalı, ağır psikolojik sorunları olan çocukları…

NE İSTİYORLAR?

Kendileri için bir şey istemiyorlar. Öyle bir şeyi düşünecek zekaya sahip değiller. İlkokul 3. Sınıf düzeyinde bir eğitime sahip çoğunluğu. Tek yapabildikleri Kan dökmek!..

 Kurban bayramlarında babalarının zavallı hayvanları nasıl ellerini bağlayıp yere yatırdıklarını ve kör bıçakla nasıl kestiklerini, kanlarını plastik leğenlerde nasıl topladıklarını seyretmişler çocukken ve bunlar çocuk hafızalarına öylesine kazınmış ki; yakaladıkları tüm insanları öldürürken tekrar tekrar o anı yaşıyorlar adeta!..

NASIL BU KADAR ÇABUK BÜYÜDÜLER?

Korku ve başarı! Bu çetenin kurgulayıcıları sayesinde… Kurgulayıcılar ve medya öylesine abartarak anlattı ki başarılarını, dünyanın her yerinden Işid’e katılım adeta patladı. İnsanları öldürürken çektikleri görüntüleri neden yayınladılar veya o görüntülerin bu kadar yayılmasına neden izin verildi sanıyorsunuz?

GELELİM KODLARINA…

1-) Işid adlı örgütü Emperyal heveslere sahip ama o heveslerin gerektirdiği “stratejik derinlik”lere, o düzeydeki zeka katsayısına asla sahip olmayan  Türk Devleti ve istihbaratının yeni jenerasyonu kurdu.

Amaç; Sünni İslam aracılığıyla Ortadoğu ve petrolleri üzerinde söz sahibi olmak, Yeni Osmanlı Devleti’ni kurmak ve Halifeliği yeniden oluşturmak.

Bknz: A9 Kanalında Harun Yahya nam Adnan Oktar Hoca Efendi’nin “Mehdi Türkiye’de ortaya çıktı!..” iddiaları ile işaret ettiği “Erdoğan’ın Mehdiliği” iddiaları ve III. Boğaz köprüsüne “Yavuz Sultan Selim” adı verilmesi…

2-) Suriye’de adını duyuran ve biraz palazlanan örgüt: TSK’nın kurmay kadrosunun planlamalarıyla ve MİT’in önceden hazırladığı Sünni Baas artıklarıyla birleşerek;  yoğun füze ve silah yardımlarının da desteğiyle asıl hedefi olan Irak’a yöneldi.

Amaç; Şii İran’ın bölgedeki etkisini kırmak ve Kuzey Irak petrolleri konusunda Ankara’ya tehditler savuran Maliki’yi iktidardan indirmekti. Mercidabık, Ridaniye ve dahi Çaldıran meselesi yani!..

3-) Ne demişler Ortadoğu için atalarımız? “Bataklık!..” Sen böyle “derin strateji”ler çizersin de elin eli armut toplamaz ya… Işid nam katiller sürüsünü başladılar mı bölmeye… Dayandılar Musul’a konsolosluğumuza… Haber gönderdik: “meraklanmayın onlar bizim uslu çocuklar” diye..

Bknz: Süleyman Şah Türbesi olayları ve Üç beş adam gönderip, üç beş füze attırırız meselesi…

“Bizim çocuklar” konsolosluğu kuşattı ve içerdekilerin dışarı çıkmasını istedi. Haber gönderdik: “Aman ha karşı koymayın! Silahlarınızı teslim edin! Sizi üç gün sonra  kurtarıp, kahramanlar gibi karşılayacağız.” diye… Üç gün geçti. “Bu gün bırakılıyorlar. Teslim almaya gidiyoruz.” dedik. Demez olaydık… Meğer Işid’in İsrail/Suudi Arabistan kanadının eline geçmiş bizim rehineler… Seçimlerden önce bir şey yapmasınlar diye İsrail ve Suud’ların her dediklerini yapar olduk!.. Yusuf- çuk durumundayız yani…

4-) Derken.  Bizim Işid… Bizim silahları… Birden…  Bizim Kürtlere çevirmez mi?

 “Tieyyyt! %50 alan ben! TSK’yı Silivri’ye tıkan ben! Paralel’e operasyon yapan ben! Paraları sıfırlayan ben! İngilizce van minyüt diyen, Kerkük petrollerini dünyaya pazarlayan,  ABD ve dünya aleme posta koyan ben! Ne oluyor lan!  ” dedik… Meğer Kraliçe ve Obama’da kendilerine her türlü vermemize rağmen arkamızdan komple çeviriyorlarmış!?.

Sonunda;  Işid oldu mu size “El alemin Işid’i”!..

Peki, bu kodları ben nasıl mı çözdüm?..

Bknz: http://www.takvim.com.tr/Guncel/2014/08/08/oyunu-bozun

Haydi bakalım… 10 Ağustos 2014’te OY-UN-U BOZUN DA GÖRELİM!..

 

08 AĞUSTOS 2014                İSTANBUL             Nihat MÜRŞİTPINAR