BEYHUDE SEÇİM

İMAMOĞLU-YILDIRIM ATIŞMASI ÜZERİNE...

          Pazar günü yapılacak olan açık oturumun moderatörü İsmail Küçükkaya'nın tarafsızlığıyla ilgili bir sürü bilgi dolaşmakta sosyal medyada...
Sevgili dostlar:

1- Hiç kimse tarafsız değildir! İnsanlar; kişisel veya toplumsal çıkarları anlamında mutlak taraf olurlar.

2- İmamoğlu şimdiye kadar çıktığı teve programlarında "tarafsız" gazeteci veya sunucuların sorularına mı yanıt verdi?

3- İstanbul seçmeninin tamamı seçimini 31 Mart'ta yaptı. Tekrar seçimde de daha önce oy kullanmayanların %5'i oy kullanacak. Bunların da çoğunluğu kararını verdi.

4- Bu saatten sonra, İmamoğlu'na daha önce oy veren seçmenlerden hiç biri kararını değiştirmez.

5- Yıldırım'a daha önce oy veren seçmenlerden özellikle Karadeniz kökenli %3 taraf değiştirdi. Önceki seçimde oy vermeyen Ak(?) Parti seçmeni oylamaya katılsa bile, giden ve gelen oyları dengeleyeceği için sonuç değişmez.

6- Mitilci ve Mitingci niye ortalarda görünmüyor sizce? Kaybettiklerini biliyorlar! Dün Binali'ye meydanı bırakmayanlar, (ve kaybedenler.. ) bugün Binali'yi yalnız(!) bıraktılar. Neden? "Ak parti(RTE=iktidar) değil, O' kaybetti!" demek için tabii ki.

7- 21 veya 22 Haziran akşamı Mitingci son bir hamle yapacaktır bunu da unutmayın!

8- Açık oturumu yöneten ne kadar taraflı olursa, avantaj o kadar İmamoğlu'na geçer. Uğur Dündar, çok stratejik bir hamle yaptı. Uğur Dündar'ın elli yıllık deneyimini hafife almayın derim.
          Eğer düzgün yönetmezse, eğer karşı taraftan yükünü tutmuşsa; bu açıkoturum İsmail Küçükkaya'nın hem kariyerini hem de kişiliğini sıfırlar. İmamoğlu'ndan öyle bir ders alır ki...

9- Bu iş bitti!.. Türkiye süper güç ve Kırk Haramiler'in sonu geldi.

10- Her şey çok güzel olmaya devam edecek!..

Not: "İnşallah" sız! 😉😉

14 Haziran 2019 Arguvan          Nihat Mürşitpınar


Yorumlar - Yorum Yaz